Ognisko w Gdańsku – Parafia Świętej Barbary, ul. Długie Ogrody 19

Parafia
Spotkania odbywają się w pierwsze piątki miesiąca. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00. Spotkania odbywają się w salce koło plebani około 19.00. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Piotr Adamski.
Parafia Świętej Barbary >>>
Poprzednia parafia
Spotkania w parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Bojanie odbywały się w okresie 06.02.2009 - 17.06.2012. Duszpasterz wspólnoty - ks. Marcin Bukowski.
Parafia Świętej Jadwigi Królowej >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W dniu 30 czerwca 2015 r. w Gdańsku Matemblewie odbywały się zajęcia w ramach kursu przedmałżeńskiego.

Po pewnym już czasie bycia we WTM SYCHAR stwierdziłam, że na kursach przedmałżeńskich przydałyby się osoby z naszej wspólnoty, aby małżonkowie mieli większą świadomość. To były myśli, a Bóg obraca je w czyny. Nie myślałam, że w tym planie Bożym wezmę za jakiś czas udział wraz z uratowanym małżeństwem Justynki i Marka. Zostaliśmy ciepło przyjęci. Na sali widziałam dużo młodych ludzi. Ucieszyło mnie, że chcieli dobrze przygotować się do tego ważnego etapu w ich życiu, jakim jest małżeństwo. Nie chcieli tylko podpisanego dokumentu, że odbyli wymagany kurs i nie ma formalnych przeszkód do zawarcia małżeństwa. Zależało im na sobie na tyle, aby pójść dalej w przygotowaniach, tych najważniejszych, bo duchowych. Zrobili sobie prezent już przed ślubem.

Pan Bóg tak wspaniale poukładał te nasze wypowiedzi, że wzajemnie się uzupełniły. Mówiliśmy z serca, z pomocą Ducha Świętego o swoich doświadczeniach. Ja skupiłam się bardziej na mojej relacji z Panem Bogiem, Jego obecności w moim życiu. Opowiedziałam o moim nawróceniu i o tym, jak wyglądało moje życie przed i teraz po nawróceniu. Justynka z Markiem mówili o swoim małżeństwie i o drodze, jaką przeszli i dalej idą teraz razem. Podzielili się doświadczeniem kłopotów,  z jakimi musieli się zmagać. Nasze wypowiedzi łączyło jedno- zmiany, jakie nastąpiły z pomocą łaski Bożej w naszym życiu. Przedstawiliśmy obraz życia z Bogiem i bez Niego. Po naszych świadectwach były pytania z sali. To nie był suchy wykład, ale już dialog między nami, a tymi młodymi ludźmi.

Cieszę się, że te małżeństwa miały szansę usłyszenia, że: „Każde trudne sakramentalne małżeństwo jest do uratowania” .

Dostali jasną informację, że w razie kłopotów, to tylko Bóg może im pomóc i ocalić z każdego bagna. Mam nadzieję, że będzie to dla nich takie światełko nadziei, że nawet, jak po ludzku wydaje się coś nie do naprawienia, to z Bogiem wszystko jest możliwe.

Magda

Kronika