Ognisko w Gdańsku – Parafia Świętej Barbary, ul. Długie Ogrody 19

Parafia
Spotkania odbywają się w pierwsze piątki miesiąca. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00. Spotkania odbywają się w salce koło plebani około 19.00. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Piotr Adamski.
Parafia Świętej Barbary >>>
Poprzednia parafia
Spotkania w parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Bojanie odbywały się w okresie 06.02.2009 - 17.06.2012. Duszpasterz wspólnoty - ks. Marcin Bukowski.
Parafia Świętej Jadwigi Królowej >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W dniach 22-24.08.2014 r. odbył się III zlot „Sucharków” w Oborach. Do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej przyjechało ok. 30 osób z różnych stron Polski. Najliczniej reprezentowane było ognisko Trójmiasto.

W piątek uczestniczyliśmy w nabożeństwie i zawiązaliśmy wspólnotę, natomiast w sobotę podczas Wieczernika Królowej Pokoju kilka osób ze Wspólnoty przyjęło szkaplerz i tym samym oddało się w opiekę Maryi i Jej Syna. Były to wzruszające chwile.

Nasz zlot zbiegł się z II Karmelitańską Nocą Młodych w intencji świętości rodzin i nowych powołań do kapłaństwa i stanów zakonnych.

Nocne czuwanie z soboty na niedzielę rozpoczęliśmy od Apelu Maryjnego, wysłuchaliśmy monodramu o Św. Teresie z Lisieux w wykonaniu Pani Izabeli Drobotowicz –Orkisz.

Przeszliśmy też Drogę Krzyżową, podczas której krzyż i pochodnie nieśli członkowie Wspólnoty „Sychar” i wysłuchaliśmy przejmujących rozważań w interpretacji krakowskiej aktorki.

Następnie uczestniczyliśmy w Mszy św. z modlitwą uwielbienia i wysłuchaliśmy koncertu ewangelizacyjnego zespołu EPA z Warszawy.

Pobyt na oborskim wzgórzu w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej ubogacił wszystkich uczestników zlotu. Był to czas modlitwy, rozmów, świadectw, wzruszeń i radości.

Do zobaczenia za rok.

Dorota

Kronika