Ognisko w Gdańsku – Parafia Świętej Barbary, ul. Długie Ogrody 19

Parafia
Spotkania odbywają się w pierwsze piątki miesiąca. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00. Spotkania odbywają się w salce koło plebani około 19.00. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Piotr Adamski.
Parafia Świętej Barbary >>>
Poprzednia parafia
Spotkania w parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Bojanie odbywały się w okresie 06.02.2009 - 17.06.2012. Duszpasterz wspólnoty - ks. Marcin Bukowski.
Parafia Świętej Jadwigi Królowej >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Wielu z nas wzięło udział w XXIV pieszej pielgrzymce trzeźwościowej.
Wyruszyliśmy z Oliwy punktualnie o 14, w upalne popołudnie ruszyliśmy przez Trójmiejski Park Krajobrazowy, Doliną Radości do Matemblewa. Zanieśliśmy nasze prośby do Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Wśród ok. 350 pątników z całej Polski WTM Sychar reprezentowali Mirka z Jarkiem, Justyna z Markiem, Ewa z Adamem, Bożena z Kasią, Edward i Jerzy.
Nieśliśmy nasze troski do Maryi i prosiliśmy o trzeźwość w naszych rodzinach, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o siły aby dojść do celu… Po drodze śpiewaliśmy, modliliśmy się koronką do Miłosierdzia Bożego, wysłuchaliśmy kilku świadectw, na koniec odmówiliśmy różaniec i byliśmy na miejscu, gdzie powitał nas ks. proboszcz Andrzej Pradela.
Dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym z nagrodami, a na wszystkich czekała drożdżówka i kawa.
Pielgrzymkę zakończyliśmy Mszą św. z kazaniem diecezjalnego duszpasterza trzeźwości Archidiecezji Gdańskiej ks. Karola Wnuka, który zaprasił nas w przyszłym roku na jubileuszową 25 pielgrzymkę.
W Matemblewie u stóp Matki Bożej Brzemiennej wróciły wspomniena z młodości, gdy po rekolekcjach powołaniowych dla młodzieży ks. Wiesław Wiśniewski zaprosił i zaprowadził mnie do Matemblewa. Ks. Wiesław wiele lat był  proboszczem parafii Matki Bożej Brzemiennej, a obecnie jest przełożonym Towarzystwa Ducha Świętego http://gwidon.pl/

Bożena

Kronika